discord - oyun sözlük
discord, günümüzde en çok kullanılan sesli iletişim araçlarından bir tanesidir. özellikle oyun dünyasında bulunan kişilerin bildiği ve düzenli olarak kullandığı ücretsiz uygulamadır. çıktığı günden bu yana kendini sürekli geliştiren bu uygulama ile arkadaşlarınızla yazılı, sesli veya görüntülü iletişim kurabilirsiniz. bunların yanı sıra discord uygulamasında topluluk sunucularına katılarak birçok kesime ulaşabilirsiniz.
mirc, teamspeak ve skype gibi sesli iletişim platformlarının oyuncular için geldiği son nokta. Ts kullanırken server kiralamamız gerekiyordu. Skype daha kurumsal bir yapıya hitap ediyordu. Discord aranan kan oldu bizler için.
Discord , ekipler için ve bir topluluk için kullanılabilecek en doğru sesli iletişim ve yazılı iletişim kanalıdır. İçerisinde görüntülü konuşmalar yapabileceğiniz topluluk olarak aktif haraket edebileceğiniz bir oluşumdur. Herkesin kullanmasını tavsiye ederim.
Discord mikrfonsuz oyunlarda gayet işe yarar bi platform ayrıca onun dışında da sohbet amaçlı yeni insanlarla tanışabilceğimiz güzel bir ortam
Discord Oyuncular İçin kurulmuş olan bir konuşma programıdır bu uygulamanın içinde bir sürü sunucu bulunmaktadır ve kaliteli sohbetler dönmektedir bu ortamları merak ederseniz sizlerde bir sunucuya katılarak topluluklar ile etkileşime girebilirsiniz.
Discord, özellikle oyunseverler arasında popüler olan, kullanıcıların kolayca iletişim kurmasını ve birlikte oyun oynamasını sağlayan bir sesli ve yazılı iletişim platformudur. Ayrıca farklı toplulukların bir araya gelmesini, ortak ilgi alanları üzerine sohbet etmelerini ve birbirleriyle paylaşımda bulunmalarını da sağlar.