opera gx - oyun sözlük
opera gx gaming sektörüne tarayıcı olarak giriş yapmış ilk uygulamadır. ayarlanabilir donanım hızları ile oyunlar sırasında oldukça rahat bir kullanıma imza atan opera gx ücretsiz bir yazılımdır.

normal operadan farklı olarak daha sade ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. whatsapp, messenger, telegram veya twitter gibi birçok sosyal medyayı desteklemesinin yanı sıra normal operanın sunmuş olduğu tüm özellikleri de destekler. (vpn gibi)
Mobil sürümü de mevcut olan uygulamadır. Flow özelliği sayesinde bilgisayardaki açık sekmelerine kadar senkron alabiliyor.

Tarayıcı giriş sayfasında ise güncel oyun haberleri ve fiyatları ile alakalı bilgiler bulunuyor. Her hafta epicten verilen bedava oyunları sadece tek tıkla girip almaya olanak sağlıyor.

Ek olarak bünyesinde birçok offline oyun bulunduruyor. Chrome'daki dinozor koşusunun aksine birbirinden farklı küçük oyunlar oynamak mümkün.

Fakat google chrome'da olan birçok tarayıcı uygulaması maalesef operada bulunmamakta. Şahsen kullandığım bir eklenti zaten yok. Bu sebeple ben de gx kullanmaktayım.
Opera GX, oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir internet tarayıcısıdır. Yüksek performansı, entegre Twitch ve Discord desteği, RAM ve CPU kullanımını kontrol etme imkanı gibi özellikleriyle dikkat çeker. GX Corner ile oyun haberlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca, oyun sırasında internet hızını ayarlamak ve oyunlara özel tema seçenekleri sunar.
opera gx, oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir internet tarayıcısıdır. yüksek performansı, entegre twitch ve discord desteği, ram ve cpu kullanımını kontrol etme imkanı gibi özellikleriyle dikkat çeker. gx corner ile oyun haberlerine kolay erişim sağlar. ayrıca, oyun sırasında internet hızını ayarlamak ve oyunlara özel tema seçenekleri bulunmaktadır 🖤