city game studio - oyun sözlük
city game studio, kendilerinin açıklamarına göre (bkz:game dev tycoon) ve (bkz:mad games tycoon) gibi oyunlardan esinlenerek ortaya çıkartılmış bir oyundur. oyun anlaşılacağı üzere oyun geliştirme üzerine bir firmanın öyküsünü anlatmaktadır.

benzer oyunlara göre daha farklı bir arayüze ve oynanışa sahip olan bu oyunu eğer daha önce oynamadıysanız oynamanız tavsiye ederiz. bunların yanı sıra oyunun içerisinde işlevsel bir harita sistemi de mevcut. yani farklı bir tat bırakmayı başarıyor.
"City Game Studio", Binogure Studio tarafından geliştirilen bir simülasyon oyunudur. Oyuncular, kendi video oyun stüdyolarını yöneterek oyun geliştirme sürecini deneyimler. Oyun içinde, personel yönetimi, projelerin planlanması, oyun tasarımı, pazarlama ve dağıtım gibi görevleri üstlenirler. Ayrıca, oyuncular, oyunları geliştirmek, eleştiriye karşı koymak ve başarılı bir stüdyo inşa etmek için stratejik kararlar alır. "City Game Studio", video oyun endüstrisine dair gerçekçi bir simülasyon deneyimi sunmayı amaçlar.