cyberpunk 2077 - oyun sözlük
The Witcher serisini hayata geçirerek büyük bir sükse yapan cd projekt red firması büyük bir oyun duyurdu. bu oyunun adı cyberpunk 2077'ydi. birçok insan tanıtımları takip etti, gelişmelere ortak oldu ve firmayı sonuna kadar destekledi. belki de gta evreninin bile önüne geçebileceği düşünülen oyun çıkışı sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

beklenti ve bekleyiş o kadar uzundu ki insanlar oyunun çıkmasıyla neye uğradığını şaşırdı. tanıtımlardan çok uzak oyun içi görüntü, hatalarla dolu bir evren ve mekaniklerin basitliği.. cd projekt red bir hata yaparak oyunun çıkışını daha fazla ertelemek istemedi. bunun bir hata olduğunu bile bile oyunu çıkardılar. gelen tepkiler ve iadeler sonrasında firmada onlarca olay yaşandı.

belirli zaman sonrasında güncellemeler ile cd projekt red oyunu daha stabil hale getirmeyi başarsa bile yaşananlar yüzünden oyuna duyulan hisler çok fazla değişmedi.

cyberpunk 2077 adından da anlaşılacağı üzere siber gelecekte geçen bir oyun. açık dünya oyunda görevler yapıyor, yaşantımızı değiştiriyor ve hikayede finale ulaşmaya çalışıyoruz. tipik bir gta görev sistemi bulunan oyunun birçok farklı sonu var.

oyunu nasıl oynayacağınız, hangi silahı geliştireceğiniz ve vücudunuza eklentiler yaptırıp yaptırmayacağınız gibi detayların tamamı sizin kontrolünüzde. şuan oyun oynanır mı? bence oynanır. güzel bir indirim ile cyberpunk 2077 bence halen en iyi oyunlar arasına girebilecek potansiyelde. hazır oyunun hype dönemi bitmişken indirim kovalamaya bakın!