fall guys - oyun sözlük
mediatonic tarafından geliştirilen ve 2020 yılında steam üzerinden oyuncularla buluşan yumuş yumuş bir oyun. çıktığı yıl steam oylamalarında 3 farklı ödül kazandı. crossplatform desteği sayesinde milyonlarda oyuncuya erişti.

sonra epic games oyuna el atıp free2play yaptı ve içine etti.
birçok kişinin eğlenceli sandığı fakat rekabet yüzünden kafayı yediğiniz oyun. 4 kişilik arkadaş grubuyla oynadığınız zaman senede 1 gün eğlenceli olabilir.
benim ps 4 le arkadaşlarımızla sırf eğlence için istediğimiz parkurlar gelsindiye delirdiğimiz ismediğimiz parkur gelince çıldırdığımız eğlenceye dayalı gayet tatlı bir oyun
Fall Guys, Mediatonic tarafından geliştirilen ve 2020 yılında piyasaya sürülen eğlenceli bir çok oyunculu parti oyunudur. Oyuncular, sevimli ve renkli karakterlerle dolu bir dünyada yer alır. Amaçları, farklı parkur ve engellerle dolu yarışmalarda diğer oyuncuları geride bırakarak zafer kazanmaktır. Oyun, hız, beceri ve taktiksel düşünme gerektiren çeşitli mini oyunları içerir. Oyuncular, platform atlama, engelleri aşma ve nesneleri taşıma gibi görevleri başarmak için mücadele eder. Aynı zamanda diğer oyuncularla işbirliği yapabilir veya onlara engel olabilir. Fall Guys, eğlenceli oynanışı, renkli grafikleri ve rekabetçi atmosferiyle oyuncuların dikkatini çekmiştir.