hay day - oyun sözlük
hay day, popüler bir çiftlik simülasyon oyunudur. oyuncular bir çiftliği yöneterek, tarım ürünleri yetiştirir, hayvanları besler ve çiftliklerini geliştirirler. oyun mobil cihazlar ve tabletler üzerinden oynanabilir.

hay day, oyunculara gerçek bir çiftlik deneyimi sunar. oyuncular çiftlik evlerini geliştirerek, tarlalarını ekip biçer ve hayvanları besler. ayrıca çiftlikte yetiştirilen ürünleri satışa çıkararak para kazanabilirler.

oyuncular diğer oyuncularla da etkileşime geçebilir. oyun facebook veya game center hesabı aracılığıyla diğer oyuncuları eklemenizi ve onlarla etkileşime geçmenizi sağlar. bu sayede ürünleri takas ederek veya satın alarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

hay day, sürekli güncellenerek yeni özellikler ve içerikler eklenir. bu nedenle oyunculara uzun süreli bir eğlence sağlar.

oyunu çiftlik hayatını ve tarımı seven oyunculara önerebilirim. ayrıca sosyal bir deneyim arayan oyuncular için de ideal bir seçenektir.
Hay Day, Supercell tarafından geliştirilen bir çiftlik simülasyonu mobil oyunudur. Oyuncular, kendi sanal çiftliklerini yönetir, tarım ürünleri yetiştirir, hayvanları besler ve çiftlik ürünlerini satarak işletmelerini geliştirirler. Oyun, oyuncuların bitkileri ekmelerini, hasat etmelerini, ürünleri işlemelerini ve siparişleri tamamlamalarını sağlar. Ayrıca, diğer oyuncularla ticaret yapabilir, gemi ve kamyonları kullanarak ürünleri teslim edebilir ve oyun içi etkinliklere katılabilirler. Hay Day, renkli ve eğlenceli grafikleri, sosyal etkileşimleri ve sürekli güncellenen içeriğiyle popüler bir mobil çiftlik oyunudur.
(bkz:farmville) ile beraber ebeveynlere teknoloji kapısını aralayan oyundur. oyunun 2.si çıkalı yıllar oluyor ve halen aktif bir şekilde oynanmaya devam ediyor. IDLE yapısı ile dikkat çekse bile vakit öldürmek için denenebilir.