league of legends - oyun sözlük
2009 yılının sonlarına doğru hayatımıza giren ve e spor dünyasına yön veren oyundur. moba türünde olup ciddi bir kitleyle oynanmakta ve halen aktif olarak milyonlarca dolarlık e spor turnuvalarına devam etmektedirler. 2022 yılının sonlarına doğru türkiye liginden profesyonel desteği çekseler de aktif olarak oynanmaya yıllarca devam edeceğini bir çoğumuz tahmin etmekteyiz.

mobil cihazlarda aynı oyunun wild rift sürümü de mevcuttur.
bu oyun insanların biribrine karşı küfür yaratıcılığını geliştiren bir oyun şaka maka bi yana oyuncularını kendine okadar bağlıyodu ki öyle bi içine çeken yapısı vardiki strateji oyunların babası denebilir ben bile zamanın da galioyla 800 k kastıım eyer denerseniz hayatınızda yeni tecrübeler kazanma veya kaybetme ihtimaliniz var
League of Legends (LoL), Riot Games tarafından geliştirilen ve 2009 yılında piyasaya sürülen bir çok oyunculu online savaş arenası (MOBA) oyunudur. Oyuncular, farklı karakterler olan şampiyonları kontrol ederek iki takım arasındaki savaşlara katılır. Amacı, rakip takımın ana yapıları olan Nexus'u yok etmektir. Oyun strateji, takım çalışması ve beceri gerektirir. Oyuncular, altın kazanarak ekipman satın alabilir, yeteneklerini geliştirebilir ve seviye atlayabilir. League of Legends, büyük turnuvalara ve profesyonel liglere sahip olmasıyla dünya genelinde büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Oyun sürekli güncellemeler ve yeni şampiyonlarla geliştirilmekte ve oyunculara zengin bir oyun deneyimi sunmaktadır.
League Of Legends Kısaca ( LOL ) önceden mükemmel günümüzde ise 15 yaşında obezite başlangıcı başlamış olan tokaçligi hat safa da olan tek bildiği ailevi ve dini değerlere küfür etmek olan sadece bende oynuyorum demek için bronz elodan çıkamayan liseli ve ortaokulların tuzağı halindedir ama şuan günümüzde bile saran bir Oyundur oynamanız tavsiye edilir not : oynarken ekibiniz yoksa chati kapatmanız öneriler 🖤
League of Legends, takım tabanlı bir çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası oyunudur. Oyuncular farklı şampiyonları seçerek takımlarıyla birlikte rakip takımı yenmeye çalışırlar. Oyun stratejik düşünmeyi, takım çalışmasını ve hızlı tepki verme becerisini gerektirir. Oyunun sürekli güncellenen şampiyonları, haritaları ve mekanikleri ile her oyun deneyimi farklı olabilir.