lost ark - oyun sözlük
ilk çıktığı dönem oldukça popüler hale gelen fakat sonrasında içeriklerin benzerliği sebebiyle birçok kişinin bıraktığı oyun. çıkışında yapılan hatalar sebebiyle de birçok oyuncunun bıraktığı söylenebilir. özellikle çıktığı ilk bir hafta oyun hype durumdayken giriş problemi yaşayan insanların sayısı yüzbinlerce denilebilir.

sonrasında oyun sunucuları toparlasa bile aktif oyuncu sayısı oldukça azaldı. şimdilerde ise ülkemizde pek oynandığı söylenemez. aslında oyunda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de içeriği zamanla ekleyeceklerini söylemeleriydi. bu yüzden en yüksek sete ulaşan insanlar sadece beklemek durumunda kalınca oyundan soğudular.

eğer bu tarz bir oyun arıyorsanız görevleri ile size zaman geçirme konusunda büyük bir potansiyel sunacaktır. ama kalıcı bir pvp sisteminin olmaması oyunu ilgi çekici olmaktan çıkartıyor.
Lost Ark, çevrimiçi bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyunun grafikleri, oynanabilirliği ve hikayesi oldukça başarılıdır. Oyuncular farklı coğrafyalarda maceralar yaşayabilecekleri eşsiz karakterler seçebilirler. Zorlu düşmanlarla mücadele ederek oyunu ilerletirler. Ayrıca oyunda birlikte oynayabilecekleri diğer oyuncularla da bir araya gelebilirler.