rimworld - oyun sözlük
rimworld hayatta kalma ve yönetim türünde oynaması en keyifli oyunlardan bir tanesidir. kişisel fikrime göre alanının en iyi oyunudur. daha iyisinin geleceğini veya yapılacağını düşünmüyorum. sanıyorum ki böylesine küçük bir oyunun böylesine büyük bir kitleye hitap edeceğini yapımcısı bile düşünemezdi. yanlış hatırlamıyorsam oyun tek kişi tarafından geliştirildi. başlangıçta sadece kendi sitesinden satılırken daha sonrasında steam'e gelerek hayran kitlesini neredeyse x500 katladı.

oyunda atölye desteği bulunması ve bu desteği görüpte binlerce eklenti kodlayan insan mevcut. yani sadece lafta kalan bir atölye değil.

oyun uzay gemisinin bir gezegene düşmesi sonrasında orada hayatta kalmayı içeriyor. kuracağımız koloni ile tüm ihtiyaçları giderecek, o gezegende yaşayan insanlarla iyi geçinmeye ve yeri geldiğinde savaşmaya çalışacağımız bir sistem mevcut. elbette tüm bunlar yeni bir gemi inşa edinceye kadar. sonrası mı? saatler süren bir kayıttan sonra yeni bir oyun oluşturmak kimseye sıkıcı gelmeyecektir.

türün hayranlarına +1000 saat oynanış süresi sunan oyun türe yabancılara en az 100 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. rimworld gerçek anlamda oynamak yerine yaşayabileceğiniz bir oyun.