sea of thieves - oyun sözlük
korsan ve deniz temalı oyun dediğimizde aklınııza ilk sea of thieves oyununun geldiğini düşünüyorum. çıktığı ilk günden itibaren milyonlarca oyuncu için farklı bir tat bırakmayı başaran bu oyun (bkz:xbox game pass) ile oynanabiliyor. aynı zamanda oyun steam üzerinde de yer alıyor. zamanında uygun fiyata alanlar bu konuda çok şanslı. çünkü steam zamları gelmeden oyunun ücreti uzun süre 50 ₺ gibi küçük bir miktardı.

sea of thieves oyununun en güzel yanı sürekli yeni bir içerik eklenmesi. zaten bildiğiniz gibi oyun tamamen online. 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla beraber girebiliyorsunuz. 2,3 veya 4 kişilik gemiler var. eğer solo oynamak istiyorsanız 2 kişilik gemi tek başına rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor. oyuna sürekli olarak eklenen içerikler ise oyunu ayrı bir seviyeye çıkarmaya yetiyor. karayip korsanları gibi serilerin görevleride bulunuyor. yani oynamak istedikten sonra en az 50 saatlik farklı görev seçeneği mevcut.

farklı bir tat arıyorsanız ve korsan türünde oyunlar ilginizi çekiyorsa sea of thieves türünün en iyisi. yıllardır gelecek dediğimiz skull & bones henüz çıkmaya niyetli değil. zaten ilk yayınlanan videolar ve resimlerde de oyun çok dikkat çekmiyor.
bu oyun gemileri kaptanlığı eski zaman korsanlarını sevenler için bire bir bir oyun içindeki mekanikler ve takımlı deniz savaşı olaya farklı bir hava katmış arkadaşlarla girilince fazlasıyla saran bir oyun ama eskiye göre fiyatı aşırı derecede yükseldi kişiden kişiye değişebilecek bir para sıkıntısı var ama genel anlamda önerilir