software inc. - oyun sözlük
software inc. oyun geliştirme, yazılım geliştirme veya donanım geliştirme üzerine kurulmuş ve alanının en detaylı oyunudur. erken erişimde olmasına rağmen sürekli geliştirilen ve mükemmel bir hale getirilmeye çalıştırılan bu oyun gerçek anlamda yönetim oyunu sevenler için çok uzun süre oynanışlar vaat etmektedir.

klasikleşmiş game dev tycoon veya mad games tycoon serilerinden sıkılanlar mutlaka software inc. oyununu inceleyebilirler. oyun içerisinde ister yazılım ister oyun isterseniz donanım üretebiliyorsunuz. klasikleşmişin dışında şablonlar yerine büyüttüğünüz şirketiniz kadar çalışan işe alabiliyor ve 6-7 farklı birim oluşturabiliyorsunuz.

ben windows'a rakip olmak için yeni bir işletim sistemi çıkartıp 50 sene boyunca geliştirmeye odaklanmış ve büyük bir keyif alarak oyunu bitirmiştim. 2 sene sonra baktığım zaman ise hiç tanıyamadığım bir oyun çıktı karşıma. o kadar fazla geliştirmişlerdi ki. geliştirici sayfasında yazan "coredumping" tebrikler. tek başına bir oyun ancak bu kadar iyi geliştirilebilirdi.
Software Inc. gerçekçi bir iş simülasyonu oyunudur. Oyuncular bir yazılım şirketi kurar ve şirketlerini büyütmek için yazılım geliştirme, pazarlama, personel yönetimi ve iş stratejileri gibi birçok farklı unsuru yönetirler. Oyun gerçekçi bir işletme deneyimi sunar ve oyun dünyasında yer alan benzeri az oyunlardan biridir.
Software Inc., bir simülasyon ve strateji oyunudur ve oyunculara kendi yazılım şirketini kurma ve yönetme fırsatı sunar. Oyunda, başlangıçtan itibaren küçük bir garaj ofisiyle başlayarak, büyük bir yazılım geliştirme şirketi inşa etmek için stratejik kararlar almanız gerekmektedir. Müşterilerin taleplerini karşılamak, projeleri planlamak, çalışanları yönetmek ve yeni teknolojileri keşfetmek gibi görevleri yerine getirirken, şirketinizin büyümesi için projeleri başarıyla tamamlamalısınız. Ayrıca, ofis düzenlemesi, ekip yeteneklerini geliştirme ve pazarlama stratejileri gibi detaylara dikkat etmek de önemlidir. Software Inc., gerçekçi bir iş simülasyonu deneyimi sunar ve oyunculara kendi yazılım imparatorluğunu yaratma heyecanını yaşatır.