the universim - oyun sözlük
the universim tanrıyı oynadığımız oldukça ilginç bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. i̇nsanoğlunun ilk dünyaya gelişi ve gelişmesini yukarıdan takip ettiğimiz ve yönettiğimiz oyunda insanlara iyilik yaptığımız gibi felaket ve yıkımlarda getirebiliriz.

the universim crytivo tarafından geliştirilen benzersiz bir tanrı simülasyonu oyunudur. bu oyunda evrenin yaratıcısı ve yöneticisi olarak kendi gezegeninizi şekillendirebilir, medeniyetleri ilerletebilir ve uzay çağına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

the universim oyununda bir gezegenin başlangıcından itibaren sorumluluğu üstlenirsiniz. i̇lk olarak yaşamın başlaması için uygun koşullar sağlamanız gerekmektedir. gezegenin atmosferini, iklimini ve yeryüzünü kontrol ederek, bitki örtüsünü geliştirir ve hayvan türlerinin evrimini yönlendirirsiniz.

the universim steam sayfası

the universim'de sadece doğal süreçlere müdahale etmekle kalmaz, aynı zamanda medeniyetin gelişimini de kontrol edersiniz. yerleşimcilere rehberlik ederek, kaynakları yönetme, teknolojileri keşfetme ve toplumlarını geliştirme görevini üstlenirsiniz. kararlarınız, medeniyetlerin geleceğini şekillendirir ve uzay çağına geçişlerini sağlar.