en iyi mid - oyun sözlük
league of legends oynayanlar, size göre en iyi mid (orta koridor) şampiyonu hangisi? oyunda en önemli hasar koridoru olarak gösteirlen ve ormancıların en çok yardım ettiği koridor olan mid lane için benim en sevdiğim karakter veigar iken en iyi karakterin ise orianna olduğunu düşünüyorum.
Sürekli hasar için Ziggs, efektiftik açıdan Zoe ve daha safe bir oyun için Annie öneririm.

Ziggs'in W skili ve pasifinin yüksek hasarı ile kuleyi daha hızlı alabilmesi, ultisi ile başka koridorlara destek verebilmesi artı yönleri benim için.

Zoe daha çok yetenek gerektiren, başkalarından düşen büyüleri kullanabilen ve doğru pozisyon alırsa yüksek hasarlar vurabilen bir şampiyon.

Annie ise Q skilinin son vuruşlarda mana tüketmemesi ve pasifinin sersemletmesi sayesinde koridor dominasyonu sağlayabilen bir şampiyon.
League Of Legends oyununda mid olarak adlandırılan oyunun orta kolidorunda yer alan şampiyonlar oyun için diğer kolidorlara nazaran biraz daha önemlidir. Alt ve üst kolidora nazaran savaşlara daha hızlı katılabildiği için tercihim midde oynanan kolay baskın atılan bilen ve başlangıç hasarı lol tarafından diğerlerine oranlar daha yüksek olan ve ap kasılan karakterlerdi. Ahri ve akaliyi bu konuda ilk sıraya yazabilirim.