rekabetçi girmeyince oyunu sallamamak? - oyun sözlük
özellikle riot games oyunlarında ortaya çıkan bu durum sizi de rahatsız ediyor mu? league of legends veya valorant oynarken rekabetçi girmeyip normal oyuna girdiğimiz zaman nasıl olsa normal oyun diye sığır gibi oynayanlar beni fazlasıyla deli ediyor.

her insan sürekli rekabetçi oyun modunda oynayacak diye bir şey yok. zaman zaman el ısıtmak, kafa dağıtmak veya kendini geliştirmek için normal oyuna girilebilir. ve girildiği zamanda insanlar emek verip vakitlerini harcıyor. bu kimsenin trollmesine veya öküz gibi işler yapmasına sebep olmamalı.

siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
kişisel fikrim fps oyunlarından derecesiz maçların kaldırılması yönünde. Derecesiz maçları gereksiz buluyorum. rekabet modu olmadığında oyuna verilen konsantrasyon fazlasıyla eksik kalıyor.
Dereceli oynamayan biri olarak sadece normal modda ya da eğlence modlarında giriyorum. Tamamen tercih meselesi. Ama normal modda girmek oyunu salmayı gerektirmez. Bu tip durumlar için zaten oyunların kendi raporlama sistemleri mevcut. Kısaca böyle yapan oyuncuların yaptığı tamamen diğer oynayanlara saygısızlıktır.