Sözlük Kuralları - Oyun Sözlük

Sözlük Kuralları

oyunsoszluk.com sitesinde topluluğun seviyesini korumak ve belli başlı alışkanlıklar oluşturmak adına bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Bu kurallara uymayan üyelerimiz sözlük yönetimi tarafından uyarılmaksızın ban cezası alabilirler. Sitemize üye olan her kullanıcı bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.


  • 1. Sitemize üye olmuş kullanıcılar diğer kullanıcılar ile başlıklar içerisinde veya özel mesaj sistemini kullanarak birbirlerine hakaret edemezler. Sözlüğümüzde yer alan otomatik tespit sistemi bu tarz mesajlaşmaları yakalar ve incelenmek üzere yöneticilere gönderir. İnceleme sonrası yönetimin kararı sonrası gerekli görülürse uzaklaştırılırlar. Aynı zamanda şikayet bölümünden de kullanıcılar bu tarz durumları rapor edebilirler.

  • 2. Sitemizde ülkemiz kuralları çerçevesinde hareket edilmesi zorunludur. Yasadışı herhangi bir paylaşım yapılamaz. Bu tarz paylaşımları rapor etmenizi şiddetle öneriyoruz. Bu tarz yasadışı paylaşım yapan üyelerin gizlilik sözleşmesinde kabul ettiği şartlar gereği bilgileri ilgili makamlarla paylaşılır.

  • 3. Sitemize sadece reklam yapmak amaçlı kayıt olan kullanıcılar uzaklaştırılır ve oluşturduğu tüm içerikler sistemimizden silinir. Bu tarz üyeliklerde aynı ip üzerinden 2.bir paylaşım yapılırsa sistemimiz kullanıcının ip adresini kara listeye ekler ve kalıcı olarak girişi engellenir.

  • 4. Sitemizde din, dil ve ırk üzerine ayrımcı veya provokasyon içeren paylaşımlar yapılamaz. Kimsenin diline, dinine veya ırkına hakaret edilemez. Bu tarz paylaşım yapan kullanıcılar hukuk birimimiz tarafından gerekli mercilere şikayete edilerek paylaşımları silinecek ve site içerisinde gerekli cezayı alması da sağlanacaktır. Bu tarz içerikler için lütfen (hukuk@oyunsozluk.com) adresine bildirim yapınız.

  • 5. oyunsozluk.com ağırlıklı olarak video oyunları üzerine kurgulanmış, tasarlanmış ve yayına geçmiş bir internet sitesidir. Bu amaçlar dışında siyasi herhangi bir konu açılamaz. Siyasi konularda tartışmaya girilemez. Sözlük içerisinde herhangi bir tartışmayı siyasi noktaya çeken üyeler cezalandırılır.

  • 6. Sitemizde başlık açma yetkisi bulunan tüm yazarlar yazdıklarından kendilerinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılırlar. Bu yüzden telif hakkına, marka ihlaline ve benzer durumlara girişmemelidirler.

  • 7. Sistemimizde rekabet ve aktiviteyi teşvik etmek amacıyla üyeler arası puan sıralaması bulunmaktadır. Bu puan sıralamasında haksız rekabet oluşturmak amacıyla atılan boş mesajlar, gereksiz başlıklar ve benzer içerikler silinecektir. Bu kurala uymayan üyeler aldıkları uyarı sonrasında aynı şeyi tekrarlarsa kalıcı olarak üyeliklerinin durdurulması gibi cezalar alacaktır.

Son güncelleme: 01.06.2023 00:32