doctor who - oyun sözlük
doctor who ülkemizde çok fazla izleyicisi olmayan fakat dünya üzerinde çok fazla sevilen bir ingiliz dizisidir. benimde en favori dizilerim arasında ilk sırada yer alır. profil resimlerimden kapak resimlerime kadar her yerde görmüş olduğunuz resimlerde bu diziye aittir. hatta öyle ki kolumda dövmesini bile taşımaktayım.

doctor who konu olarak başka bir gezegende bir uzay gemisi çalarak maceralara atılan çatlak bir adamı konu alır. bu adamın lakabı ise doktordur. doktor, yol arkadaşları ile beraber maceralara atılır ve çeşitli tehlikelerle yüzleşir.

eğer izleyecek bir dizi arıyor ve bilim-kurgu türünden hoşlanıyorsanız doctor who mutlaka şans vermeniz diziler listesine kesinlikle girebilecek bir dizidir.
doctor who dizisini araştırdığımda bir çok insanda olduğu gibi bende de bir an önce izleme gereksinimi ortaya çıktı. bir adamın uzay gemisi çalarak arkadaşları ile sıra dışı olaylara imza atması ilgimi çekti açıkcası. bilim-kurgu meraklısı iseniz hiç vakit kaybetmeden bir an önce başlamalısınız.