counter strike 2 - oyun sözlük
valve tarafından uzun zaman sonra yeni bir oyun geliyor. cs:go oyununun üzerine güncelleme olarak eklenecek olan counter strike 2 fazlasıyla kapsamlı görünüyor. i̇nsanların bu türde yeni bir oyuna ihtiyacı olduğunu fark eden valve, valorant'ın çıkması ile beraber bu konuda somut bir adım attı ve cs 2'nin geliştirmesine başladı.

böyle bir adımı yıllar sonra atmasının en büyük sebebi kitlesinin bir kısmının valorant saflarına geçmesiydi. i̇nsanlar çok daha erken böyle bir şeyi bekliyordu fakat beklediklerine değecek bir güncelleme olarak görünüyor.

oyunun paylaşılan ekran görüntülerinde birçok gelişme göze çarpıyor. beklenen bir diğer soru ise oyun içi eşyaların aktarılıp aktarılmayacağıydı. cs:go üzerine güncelleme olarak gelecek olan counter strike 2'ye tüm eşyalarınız ücretsiz bir şekilde aktarılacak.
özellikle tick rate olayının değişmesi çok iyi gözüküyor. Özellikle e-spor turnuvalarında bu durumdan dolayı vuruşlar kaçabiliyordu. Yeni oyun motoru ile bu durumu da çözmüş gözüküyorlar.

tick rate olayı ne diyenler için şunu bırakıyorum
video

Countee strıke cocuklığumuzun silah oyunu teröristlerden rehineleri almak yerine rehineleri öldürdüğümüz oyundur😃
cs go yapımcıları oyuna çağ atlattılar diyebiliriz içindeki bomba mekaniği grafik kaltesi ve nişangahla mermiyi attığın yere gitmeme olayını çözmüşler gerçekten heyecanla bekliyorum onceki eşyalarımızı aktarmak gerçekten beni sevindirdi